Türkiye Moda ve Yaşam Rehberi

Uzun ve Kısa Saçlar için Balerin Topuzu Yapımı

- Advertisement -

Kısa saçlı kadınlar amacıyla ya da saçını kısa kestiren kadınlara muazzam topuz modelleri seçtik.

Özel günlerde ve gecelerde bu şık topuzları elbiseler ile yapabilirsiniz. Yalnız spor topuzlar ile de günlük saç stilleri yapabilirsiniz.

Uzun ve Kısa Saçlar için Balerin Topuzu Yapımı

Eğer saçlarınız omuzlarınızın üstünde ise daha çok topuz seçeneğiniz var. Daha kısa ise ne kadar kısa olursa olsun topuz gerçekleştirme amacıyla birtakım güzel, ilginç, tatlı ve seksi topuz modelleri ​​var. Saçınızda ilham aldığınız moda tasarımlar meydana getirmek amacıyla illa Rapunzel tipi saçlarınızın olması için gerek görünmemektedir.

Kısa Saçlar İçin Düşük Bohem Örgülü Topuz Modeli

Saçınız ne kadar kısa olursa olsun, her zaman örgülü tarz amacıyla gidebilirsiniz. Saçlarınız omuzlara dokunur ya da daha kısa olabilir, tekrardan bu örgülü topuz modelleri size ideal olacaktır. Saçlarınızı dört bölüme ayırın, onları örüp uçlarından bağlayın. Üçüncü örgüyü ikincinin üstünden atın ve çevresinden ve altından sarın ve daha sonra tel toka ile sabitleyin.

İkinci örgüyü parmağınızı çevresinde sarın örgüyü çekerek düzeltin,  sonra ensenin alt kısmına sabitleyin. Dördüncü örgüye aynı şekline ense kısmınıza sabitleyin.

Kısa Saçlar İçin Sahte Topuz Modeli

Bir düzmece kabarık topuz saç gerçekleştirme amacıyla saç bandına ya da eşarp var. Eşarplar rastgele bir renk, rastgele bir tasarım, ya da değişik dokularda olabilir. Saçınızın üst kısmından krepe yapıp kabartın ve resimde görüldüğü gibi eşarp yardımı ile ensenizin üstünden doğru topuzunuzu yapın.

Uzun ve Kısa Saçlar için Balerin Topuzu Yapımı 2

 

Kısa Saçlar amacıyla Örgü Taçlı Topuz Modelleri

Kısa saçlı kızlar amacıyla, örgülü topuz gerçekleştirme amacıyla mükemmel bir topuz stili. Hem rahat hem spor bir manzara veriyor. Ayrıca abiye elbiseler ile de kullanabileceğiniz mükemmel kısa saç topuz modeli…Fantezi gece stilleri içerisinde harika ve seksi görünüyor. Kaş dış köşesinden Hollandalı örgü yapmaya başlayın ve kulak gerisinde başın üzerinden yol manzarası yapın. Sol tarafa doğru yapın daha sonra birazcık katlanmış amacıyla tutturulmuş olmalıdır. Bunu gerçekleştirme birkaç dakikanızı alacak, hem de basit ve gün şık ve güzel görünüyorsun.

 

- Advertisement -