Türkiye Moda ve Yaşam Rehberi

Yılbaşına Hazırlık İçin 4 Öneri

Yılbaşına hazır mısınız? Yılbaşı gecesine az bir zaman kala heyecan ve hazırlıkların tamamlanması için yetiştirme kaygısı biraz daha artar. Bir kısmımız tatil planları yapmayı düşünürken, bir kısmımız da sevdikleri ile hep birlikte birşeyler yapmak için planlar yapar.

Yılbaşına Hazırlık İçin 4 Öneri

Pek çok kişi de bu tür yılbaşı programı için en rahat ortam olarak evi tercih eder. Peki, yılbaşına hazırlık için evde ne gibi şeyler yapılabilir, herkesin eğlenebileceği bir yılbaşı ortamı nasıl oluşturulabilir? İşte bu konuda size birkaç önerimiz:

Yılbaşı İçin Öneriler

1) Yılbaşına Hazırlık İçin Ev Dekorasyonu

Yılbaşına Hazırlık İçin 4 Öneri

Eğer ki yılbaşını evde geçirmek ve misafir çağırmak için plan yaptıysanız, ev dekorasyonunda yılbaşını vurgulayacak ufak tefek değişiklikler ya da eklemeler yapmak iyi olacaktır. Çam ağacı bu konuda en büyük kurtarıcıdır. Ya da evde bulunan yeşil yapraklı büyük bir bitki de aynı işi yerine getirecektir.  Ağaç süslemesi için yılbaşının vazgeçilmezi kırmızı süsler ve aksesuarlar kullanılabilir. Elbette yılbaşı ağacı için olmazsa olmaz ışıklandırma da ortama renkli bir hava katacaktır.

Koltuklarda da kırmızı ve üzerinde yılbaşı ruhunu yansıtan motiflerin bulunduğu kırlentler, minderler son derece estetik bir görüntü sergileyecektir. Salonda bir ortah sehpanız varsa üzerindeki kaselerin içine kozalaklar koyabilirsiniz. Kırmızı ve altın sarısı renklerde mumlar ise ortamdaki yerlerini alarak farklılık katabilirler.

2) Yeni Yıl Yemeği

Yılbaşına Hazırlık İçin 4 Öneri

Henüz bir menü hazırlamadıysanız, ağır yemeklerden uzak durmanızda fayda var. Fıranda kolayca yapılabilen tavuk ve sebzelerden oluşan bir yemek tercihi yapılabilir. Ayrıca közlenmiş kırmızıbiber, semizotu salatası, hellim peynirli kabak köftesi, yoğurtlu patlıcan salatası, şakşuka, acılı ezme, piyaz gibi mezelerde sofrada misafirlere sunulabilir.

Tatlı olarak hafif olanlar arasından seçim yapabilirsiniz. Bunun için de sütlü tatlılar ilk akla gelenlerdendir. Ancak pasta kesmek istiyorum diyenler için meyve ve çikolata ikilisinden oluşan ve çikolata yoğunluğu hafifletilmiş olanlar iyi olacaktır.

3) Yılbaşı Oyunları

Yılbaşına Hazırlık İçin 4 Öneri

Yılbaşında oynanan oyunların klasiği her zaman açık ara tombaladır. Yediden yetmişe herkesin keyif aldığı bir oyundur.

Yılbaşına Hazırlık İçin 4 Öneri

Biraz daha günümüze ayak uydurmak isteyenler Tabu oynamayı ya da evde karaoke yarışması düzenlemeyi tercih edebilirler.

Yılbaşına Hazırlık İçin 4 Öneri

4) Yeni Yıl Gecesi Film

Bu öneri daha çok sevgililer için olsada ailecek de yapılabilir. Yılbaşının ilk gecesi evde olunacaksa ve bir de film izleyelim düşüncesi varsa yeni filmler olmasa da Yılbaşı Gecesi, Noel Hikayesi, Bir Noel Şarkısı, Aşk Her Yerde alternatifleri değerlendirilebilir.

Herkes için çok güzel, bereket ve huzur dolu, sağlıklı bir yıl olsun!