Türkiye Moda ve Yaşam Rehberi

Dalgalı Saçlar için 2018 Yılına Özel Öneriler

- Advertisement -

Saçlar erkekler ve kadınlar için oldukça önemlidir. Fiziksel görüntümüz için saçlar daima temiz ve bakımlı olmalıdır. Saçların temizliğinde birçok malzeme kullanılabilir. Bunların başında ilk tercih edileni şampuanlardır. Şampuanlar her saç tipinde farklı şekillerde kullanılabilmektedir.

Düz saçlar, kıvırcık saçlar ve dalgalı saçlar için farklı şampuanlar bulunmaktadır. Birde boyalı saçlar, yıpranmış saçlar, kuru ve yağlı saçlar için de ayrı şampuanlar vardır. Kişilerin kendilerine uygun olan bakım ürününü seçmesinde şampuanların bu şekilde sınıflandırılması yardımcı olmaktadır. Saç temizliği için doğal sabunlarda tercih edilen başka bir üründür. Doğal sabunlar saçların daha iyi onarılmasına ve daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

Dalgalı Saçlar için 2018 Yılına Özel Öneriler
doğal sabunlar ve şampuanlar ile saçlar

Bu nedenle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Saç temizliği dışına saç bakımına özen gösteren kişilerin de kullandığı çeşitli ürünler vardır. Özellikle saçlarının şekilsizleşmesini ve dalgalarının bozulmasını istemeyen kişiler saç maskesine başvurmaktadır. Saç maskeleri saçların onarılması ve şekil alması için kullanılmaktadır.

Günümüzde saç maskesi, saç kremi, saç serumu gibi ürünlere oldukça talep vardır. Saçların yanlış şekilde taranmasından ve aşırı ısıya maruz kalmasından dolayı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu sorunların başlıca nedenleri dökülme ve kırılmalardır.

Saç dökülmesini ve saç kırılmasını önlemek için besleyici serumlardan ve bakım ürünlerinden faydalanılmaktadır. Hemen hemen her saç türünde bu ürünlerin kullanılması mümkündür. Dalgalı saçlara sahip olup dalgasının bozulmasını istemeyen kişiler de bu ürünleri kullanabilir.

Dalgalı Saçlar için 2018 Yılına Özel Öneriler
saç maskesinin önemi

Dalgalı saç modeli kıvırcık ve düz saç şekli arasında bulunan hoş bir görüntüye sahip olan saç modelidir. Dalgalı saçlara sahip olan kişiler genellikle doğal halini tercih etmektedir. Özellikle günlük kullanımda doğal saçlar daha fazla ön planda olmaktadır.

Dalgalı saçlara sahip olan kişilerin tercih edebileceği birçok saç modeli bulunmaktadır. Stil sahibi olmak isteyen kadınlar için üretilmiş olan bu modeller her yaş için uygundur. Dalgalı saçlarda tercih edilebilecek modellerden ilki uzun ve dalgalı saçlar içindir.

Dalgalı Saçlar için 2018 Yılına Özel Öneriler
doğal uzun dalgalı ve kıvırcık saç modelleri

Saçları uzun ve dalgalı olan kişiler en basit model olarak saçlarını serbest bırakabilirler. Bu şekilde hem spor bir görünüm elde edip hem de saçlarının doğal halini yansıtmış olurlar. Bunun dışında uzun saçlar için örgülü modeller tercih edilebilir. Dalgalı saçlarda dalga ayrıntısını ortaya çıkarabilmek için örgü biraz daha kısa tutulup diğer kısımlar serbest bırakılabilir.

Bunu yapabilmek için saçların iki ucundan örgü modeline başlanır. İnce bir şekilde saçın arkasından örülen örgü iki uçtan birleştirilerek sabitlenir. Sonra saçın geri kalanı serbest bırakılır. Dalgalı ve uzun saçlarda tercih edilebilecek olan başka bir model ise dağınık topuzdur. Dağınık topuz modeli spor giyimle birlikte tercih edildiği zaman hoş bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Dalgalı Saçlar için 2018 Yılına Özel Öneriler
dalgalı saçlar için kısa örgü stili
harika dağınık topuz saç modelleri 2018

Dalgalı saçlarda dağınık topuz yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli kısmı dalgalı kısımlardan bir bölümün serbest bırakılmasıdır. Böylece daha serbest bir görünüm elde edilebilir. Dalgalı saçlar için stil önerilerken kısa saçlar da göz önünde bulundurulmalıdır. Dalgalı ve kısa saçlara sahip olan kişiler saç bandajlarını ve bantlarını tercih edebilirler.

Saç bandajları ve bantları kısa ve dalgalı saçların hoş bir görünüme kavuşmasını sağlar. Özellikle kıyafetlerle uyumlu seçilen saç bantları gayet şıktır. Bunun dışında kısa ve dalgalı saçlarda iki yandan örgü modeli kullanılabilir. İki yandan ayrılan saçlar düz örgü ile örüldüğü zaman saçların dalgaları da aralardan belirginleşir. Bu şekilde çok şık bir görünüm elde edilmiş olur.

dalgalı kısa saç band modeli

Kısa saçlar ile farklı bir stile kavuşmak isteyenler saçlarını farklı renkler ile renklendirebilirler. Özellikle açık kahverengi, kestane rengi ve kızıl renkler dalgalı saçlarda oldukça uyumlu olan renklerdir. Hem genç hem de orta yaştaki kişiler için uygun olan bu saç renkleri dalgalı saçların daha şekilli görünmesini sağlamaktadır.

dalgalı kısa saç kestane saç rengi çok moda

Son olarak dalgalı saçlar için stil önerileri arasında bulunun da saçları kahküllü ya da kahkülsüz kullanmaktır. Yüz tipine uygun bir kahkülle kullanılan dalgalı saçlar çok hoş görünmektedir. Sizin de dalgalı saçlar için stil önerileriniz varsa yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Dalgalı Saçlar için 2018 Yılına Özel Öneriler
dalgalı saç kahkul modeli

- Advertisement -