Türkiye Moda ve Yaşam Rehberi

Cinsel detoks nedir? Cinsel detoks nasıl yapılır?

Cinsel detoks nedir? Cinsel detoks nasıl yapılır? Cinsel detoks yaparken cinsel hayatımız da nelere dikkat etmeliyiz? Cinsel detoks için hangi yollara başvurmalıyız? Cinsel detoksun bütün detaylarını paylaştık.

Cinsel detoks nedir?

Günlük hayatımızda yaşadığımız bütün olumsuz olaylar ve tecrübeler, cinsel yaşamımızı da etkiler. Cinsel sorunların sebebi nelerdir? İşte yazımızın detayları…

Cinsel detoks nedir? 

Günlük hayatımızda yaşadığımız çeşitli sorunlar cinsel hayatımıza doğrudan etki eder. Hayatımızdaki bazı toplumsal olaylar cinsel hayatımızı da etkisi altına alır.

Genellikle cinselliği gereksiz, dini açıdan kötü ve günah olarak gören toplumlar da veya kişiler de cinsel sorunlarla karşılaşılır.

Detoks kelimesinin anlamı, vücudumuza çeşitli yollarla giren ve atık madde olarak dışarı atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden kurtulmaktır. Cinsel detoks ise cinsel hayatımızda bizi engelleyen olumsuz sorunlar ve düşüncelerden kurtulmaktır.

Cinsel detoks nasıl yapılır

Cinsel detoks nasıl yapılır?

Cinsel detoksun sırlarını çeşitli eğitim kitapları okuyarak öğrenebilirsiniz. Uzmanlardan yardım alabilir, Terapist randevuları ile zihninizi bu tür olumsuz düşüncelerden uzaklaştırabilirsiniz.

Cinsellik günah veya ayıplanacak bir şey değildir. Aksine olumlu birçok yönü vardır. Cinsel yaşamınız da öncelikle neden bu tür olumsuz şeyler düşündüğünüzü çözmelisiniz ve o sorunları nasıl halledeceğinizi bulmalısınız.

Stres yönetimi ve öfke kontrolü yapmalısınız. Kişisel olarak gelişmenize yardımcı olacak çeşitli kurslara gidebilir veya hobiler edinebilirsiniz.

Partneriniz ile daha açık ve daha samimi cinsel iletişim kurmalısınız. Cinsellikle sürekliliği arttırmalı ve zaman kısıtlaması olmadan, zamana bağlı kalmadan sevişmelisiniz.

Pornografi gibi gerçekliği olmayan internet ortamından uzaklaşıp kendinizin belirlediği ve daha gerçekçi olan bir cinsel hayat belirlemelisiniz.