Türkiye Moda ve Yaşam Rehberi

5 farklı yılbaşı ağacı tavsiyeleri

Ylın en güzel zamanları! Her sene olduğu gibi yeni yıldan beklentilerimiz büyük. Birçoğumuz çoktan yılbaşı ağaçlarını keyifle süslemeyi bitirdi bile. Eğer siz hala yıl başı ağacınızı kurmadıysanız, farklı ve pratik yılbaşı ağacı alternatifleri için yazımıza göz atabilirsiniz.

1 – Duvar Ağacı

Karşınızda ışıl ışıl duracak bir duvar ağacı. Evinizde seçtiğiniz bir duvara iki boyutlu yılbaşı ağacınızı asın. Kartondan veya ahşap çıtalardan yapabilirsiniz. Yılbaşı ışığı ve yeni yıl süslerini de ekleyin. Özellikle evinde alan sıkıntısı olanlar, çam ağacını nereye kuracağını düşünenler, duvar ağacına bayılıcak bizden söylemesi.

5 farklı yılbaşı ağacı tavsiyeleri
2 – Salon Çamı

Çevrecilerin tepkisini toplayan yeni yılda çam ağacı kıyımına son vereceğini düşündüğümüz bir öneri var sırada. Her yıl süsleme amaçlı kesilen ve evde kullanmaya uygun olmayan çam fideleri yerine salon çamı olarak bilinen “araucaria” bitkisini tercih edebilirsiniz. Ev ortamında yetiştirmeye uygun dekoratif iç  mekan bitkileri ile evinize biraz yeşil eklemeye ne dersiniz?

5 farklı yılbaşı ağacı tavsiyeleri
3 – Doğal Dokunuşlar

Doğada bulduğunuz kurumuş dallar, ağaç kabukları ve yapraklar ile kendi yılbaşı ağacınızı tasarlayabilirsiniz. Kuru dalları iple birbirine bağlayarak, ağacınızın iskeletini oluşturup üzerini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey 1-2 saatlik bir doğa yürüyüşü ve birazda hayal gücünüz.

5 farklı yılbaşı ağacı tavsiyeleri
4 – Bilge Ağaç

En iyi dostumuz kitaplar yılbaşının en farklı ağaç alternatiflerinden. Tabii ki yılbaşının olmazsa olmazı yıldızı en tepesine eklemeyi unutmayın.

5 farklı yılbaşı ağacı tavsiyeleri
5 – Merdiven Ağaç

Depodan ahşap merdiveni çıkarmanın zamanı geldi. Merdivenin basamaklarına bağlayacağınız misina üzerine yılbaşı süslerinizi yerleştirin. Olmazsa olmaz yılbaşı ışıklarını unutmayın. İşte pratik yılbaşı ağacınız hazır. Başarı basamaklarını üçer beşer çıkacağınız bir yıl olması dileğiyle.

5 farklı yılbaşı ağacı tavsiyeleri